Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtenář roku 2016

22.03.2017 - proběhlo vyhlášení nejlepšího čtenáře roku 2016.

V obřadní  síni úřadu městyse Besednice se ocenili nejlepší čtenáři za uplynulý rok, jak bylo vykázáno ve výpůjčním systému za nejvyšší počet výpůjček a za součinnost s knihovnou. Máme malé jubileum, protože se toto setkání konalo již po páté.

Impulsem SKIPu bylo pro letošní ročník podpořit nejen rodiče, ale hlavně prarodiče a především babičky,které se většinou starají o děti v nepřítomnosti rodičů . Takže se letos vyhlašovala NEJ babička. My takovou babičku máme.

Stala se jí paní Zdeňka Jirkalová, která měla 164 vypůjčených titulů, ale i přivedla

do knihovny své vnučky a vůbec byla za posledních pět let každoročně oceněnou čtenářkou.

Dalším oceněným čtenářem byl opět pan Milan Kozel za 147 vypůjčených titulů, který také po dobu pěti let byl vždy druhým nejlepším čtenářem.

Za děti tentokrát byla oceněna Ester Moravčíková za 14 vypůjčených knih.

Pan místostarosta Ing. Dušan Tripes předal oceněným diplomy, květiny a malé dárky.

Slavnostní chvíli nám oživili tradiční hosté. Paní Hana Červinková spolu s Romanem Veselým nám přednesli povídku od českokrumlovského spisovatele pana Jana Vaněčka. Ten nám, také jako vloni, představil svou vnučku Nikolku,která přednesla básničku a zahrála lidovou píseň na housle. Pan Vaněček pak svým vyprávěním o tom, jaký má rád humor, zazpíval a zahrál na kytaru, vlastně završil příjemný podvečer.