Noc s Andersenem 2017

Tradiční Noc s Andersenem, která proběhla v pátek 31. 03. 2017.

Po deváté se v knihovně sešlo osm dětí ze třetí třídy na pohádkové nocování od 18.oo hod, kdy se děti začaly scházet.

V půl sedmé jsme začali o historii této noci a o pohádkáři H.CH. Andersenovi. Letos se tématicky NsA věnovala Čtyřlístku. O historii vzniku tohoto oblíbeného časopisu jsme si řekli, ukázali časopisy i knihy. A co si děti zapamatovaly se prověřilo při kvízování.

Pak už následovalo, dle programu,  ruční tvoření - sestavování oblíbených obrázků, ty zvládly všechny děti. Pak se skládala záložka z barevného papíru a zdobila různými motivy. Pokračovalo se tvorbou anděla. Obkreslit svou dlaň, vystřihnout, lepit, navazovat provázky a dozdobit, to už bylo trochu náročnější. Ale děti zvládly všechno. Hlavně se těšily na noční výpravu.

Nachystali jsme si potřebné věci, jako svítilnu, tužky a papíry a vyrazili jsme. Osm zastavení a hledání obálek s hádankami nám zabralo celou hodinu, ale byla krásná noc plná hvězdiček a děti si ji užily. Po návratu  musely děti vyluštit tajenku, kterou zvládly velmi brzy a zasloužily se malé občerstvení.

Pak už následovala nutná hygiena, rozložení spacáků a noční host, kterým byla paní Pavla Benettová, aby přečetla dvě povídky ze své knížky Příběhy za Žaltického lesa. Na to začaly děti usínat.

Ráno balení, hygiena a snídaně. Pak už jenom loučení. Takže zase za rok!

Z DALŠÍCH WEBŮ